Jesteś tutaj: Strona główna » FAQ - Najczęściej zadawane pytania
 
 

» FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania
01. Internetowy Katalog Firm - czym jest?
Internetowy Katalog Firm to baza firm i przedsiębiorstw zarejestrowanych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na naszych stronach znajdą Państwo podstawowe informacje o polskich firmach m. in. pełną nazwę, adresy, numery telefonów kontaktowych, kategorię, opis działalności, strony www itp. Ponadto, posiadamy wbudowany lokalizator siedziby firmy na mapie polski z możliwością wydruku, a także kontakt e-mailowy poprzez formularz kontaktowy. Rozbudowana wyszukiwarka pomoże odnaleźć interesującą Państwa firmę. Naszym głównym celem jest ogólnodostępność serwisu dla wszystkich przeglądających. Dlatego nie pobieramy żadnych opłat, zarówno za dodawanie nowych firm jak i za wyszukiwanie informacji o firmach zamieszczonych na łamach serwisu.

02. Jak dodać firmę do bazy?
Jeśli chcą Państwo, aby informacje o Państwa firmie znalazły się w naszej bazie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Dodaj nową firmę. Wymaga on podania obowiązkowych danych dotyczących firmy tj. nazwa, adres, telefony, słowa kluczowe oraz opcjonalnych np. opisu, znaku graficznego firmy itp. Po wypełnieniu i zaakceptowaniu formularza, na wskazany adres e-mail prześlemy potwierdzenie dodania firmy z adresem do wpisu oraz informacjami o sposobie edycji danych w przyszłości.

03. Jakie opłaty obowiązują za korzystanie z katalogu?
Internetowy Katalog Firm jest darmowy projektem, z wyjątkiem usług dodatkowych – płatnych. Nie pobieramy opłat zarówno za dodanie firmy do spisu, oraz za korzystanie z informacji zamieszczonych w serwisie. Płatne pozostają jedynie dodatkowe usługi, takie jak brak reklam na podstronach Państwa wpisu czy wyróżnienie firmy w wynikach wyszukiwania. Cennik usług dodatkowych znajduje się w Regulaminie.

04. Jak wykupić usługi dodatkowe tj. wyróżnienie czy reklama.
Jeśli są Państwo zainteresowani aktywowaniem usług dodatkowych np. wyróżnieniem lub brakiem reklam w prezentacji firmy, należy zalogować się do Panelu Edycji danych firmowych. Następnie w sekcji Usługi dodatkowe należy kliknąć na odnośnik Aktywuj usługę przy wybranej opcji. Na kolejnej podstronie znajduje się dokładny opis usługi oraz formularz umożliwiający opłacenie rocznego abonamentu. Wymaga on podania imienia oraz nazwiska, a także ponownego zaakceptowania regulaminu serwisu. Po dokonaniu płatności szybkimi przelewami obsługiwanymi przez operatora DotPay, usługa zostanie niezwłocznie aktywowana.

05. Jakie usługi dodatkowe mogę aktywować?
Informacje na temat aktualnie oferowanych usług znajdują się na stronie Usługi dodatkowe.

06. Czy mogę otrzymać fakturę VAT za wykupione usługi dodatkowe?
Każda firma która wykupiła usługi dodatkowe ma możliwość otrzymania faktury VAT. W tym celu należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta w ciągu 7 dni od daty wykupienia usługi. Faktury przesyłane są w formie elektronicznej (plik PDF) poprzez e-mail.

07. Jak mam dokonać edycji danych własnej firmy?
Jeśli nastąpiła konieczność zmiany informacji zawartych w naszym Internetowym Katalogu Firm, należy zalogować się do Panelu edycji korzystając z formularza w górnej części serwisu lub na stronie Panel edycji. Po zalogowaniu zobaczą Państwo stronę umożliwiającą dokonanie edycji wpisu, zmianę hasła dostępowego oraz formularz umożliwiający usunięcie wpisu z naszej bazy (usunięcie wpisu jest nieodwracalne, aby ponownie dodać firmę do bazy, prosimy przejść na stronę Dodaj firmę).
Numer ID użytkownika (jest nim ciąg liczb) mogą Państwo znaleźć w e-mailu wysłanym podczas rejestracji firmy w bazie. Jeśli nie posiadają Państwo tej wiadomości, numer ID można odczytać na stronie z wpisem firmy (znajduje się na dole strony przy linku Edycja danych firmy).
Jeśli nie pamiętają Państwo hasła dostępu do Panelu edycji, można go wygenerować na stronie Zapomniane hasło. W celu odzyskania hasła, należy podać ID użytkownika oraz adres e-mail jaki znajduje się w naszej bazie. Nowe hasło wraz z instrukcjami zostanie wysłane e-mailem.
Jeśli na stronie wpisu Państwa firmy link Edycja danych firmy jest nieaktywny i wyświetlana jest informacja o braku możliwości edycji danych z powodu braku adresu e-mail w naszej bazie, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. Nasz pracownik przekaże informacje potrzebne do edycji danych.

08. Po dodaniu wpisu firmy lokalizacja na mapie jest nieprawidłowa. Jak ją poprawić?
System wyznacza lokalizację na mapie na podstawie podanego adresu firmy. Jeśli nie odnajdzie danej ulicy, lokalizacja zostanie ustawiona na centralnym punkcie miasta (jeśli podane miasto zostanie odnalezione). W przypadku, gdy automatycznie ustawiona lokalizacja nie jest prawidłowa, mogą Państwo skorygować ją ręcznie. W tym celu należy zalogować się do Panelu Edycji danych firmowych, kliknąć przycisk "Edytuj dane firmy" i przejść na dół strony (sekcja Lokalizacja na mapie). Znajduje się tam mapa z aktualnie ustawioną lokalizacją firmy, aby ją zmienić, mają Państwo dwie możliwości:
  1. W pole tekstowe nad mapą należy wpisać miasto i po przecinku adres, zatwierdzając przyciskiem "Pokaż adres na mapie". System wyznaczy ponownie punkt lokalizacji firmy. Jeśli jednak nadal jest nieprawidłowy prosimy wykonać czynności z pkt. 2.
  2. Ustawiamy mapę w takim miejscu, aby widzieli Państwa prawidłową lokalizację firmy. Następnie kursorem myszki klikamy w odpowiedni punkt. Powoduje to ręczne ustawienie wskazanej lokalizacji dla firmy.
Po dokonanych zmianach, zatwierdzamy je przyciskiem "Edytuj dane".

09. Jak mam usunąć dane o mojej firmie z serwisu?
Opcja usuwania danych dostępna jest w Panelu edycji po zalogowaniu (informacja w punkcie powyżej).

10. Nie znam numeru ID. Skąd mogę go uzyskać?
Numer ID użytkownika (jest nim ciąg liczb) mogą Państwo znaleźć w e-mailu wysłanym podczas rejestracji firmy w bazie. Jeśli nie posiadają Państwo tej wiadomości, numer ID można odczytać na stronie z wpisem firmy (znajduje się na dole strony przy linku Edycja danych firmy).

11. Zapomniałem hasła dostępu do Panelu edycji. Skąd mogę je uzyskać?
Jeśli nie pamiętają Państwo hasła dostępu do Panelu edycji, można go wygenerować na stronie Zapomniane hasło. W celu odzyskania hasła, należy podać ID użytkownika oraz adres e-mail jaki znajduje się w naszej bazie. Nowe hasło wraz z instrukcjami zostanie wysłane e-mailem.

12. Nie można dodać firmy, edytować ani wysłać wiadomości. Co jest tego powodem?
Prawdopodobnie przyczyną niedziałających formularzy, będzie wyłączona obsługa JavaScript w Państwa przeglądarce internetowej, aby strona funkcjonowała poprawnie wymagamy włączonej obsługi JavaScript. W przypadku gdy posiadają Państwo włączoną obsługę JavaScript w przeglądarce, powodem błędów może być awaria systemu. W taki wypadku prosimy o bezzwłoczny kontakt z Biurem Obsługi Klienta.