Jesteś tutaj: Strona główna » Chemia » ITP-System Sp. z o.o. » katalog produktów
 
 

Katalog produktów i usług firmy ITP-System Sp. z o.o.

Powłoka ceramiczna 9H do karoserii samochodowej

Nowej generacji powłoka ceramiczna OBSIDIAN 9H+ łączy doskonałe właściwości ochronne z elastycznością. Dzięki temu powłoka nie jest narażona na powstawanie mikrospękań spowodowanych rozszerzalnością cieplną karoserii, która pracuje wraz ze zmianami temperatury. Skutkiem tego jest wieloletnia ochrona karoserii przed zarysowaniami, oksydacją, korozją, kwaśnymi deszczami i chemikaliami.

Powłoka po nałożeniu na powierzchnię ulega pełnej ceramizacji, wytwarzając powłokę nanokompozytową o grubości nie przekraczającej 2 mikrometrów.

Powłokę OBSIDIAN 9H+ należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wolne od zabrudzeń. W tym celu należy dokładnie umyć powierzchnię karoserii i szyb oraz obficie spłukać wodą w celu usunięcia resztek detergentu. W tym celu zaleca się stosowanie szamponu oraz piany aktywnej. Uporczywe zabrudzenia należy usuwać przy pomocy glinki detailingowej. Nie stosować szamponów z woskiem.

Umyte powierzchnie należy odtłuścić przy pomocy alkoholu izopropylowego i dokładnie osuszyć. Obecność wilgoci i zabrudzeń drastycznie obniża trwałość powłoki, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do powstania trwałych smug i zmatowień na powierzchni karoserii i szyb. W przypadku wykrycia zabrudzeń, należy powtórzyć czyszczenie i odtłuszczanie.

Powłokę należy nakładać przy pomocy aplikatora okrężnymi ruchami. Jednorazowo nakładać powłokę na powierzchni nieprzekraczającej 30x30 cm. Nigdy nie nakładaj powłoki OBSIDIAN 9H+ na rozgrzane powierzchnie ani w pełnym słońcu! Powłokę można również stosować na szyby i lusterka. Przed nakładaniem powłoki należy wykonać opcjonalnie korektę lakieru.

Po aplikacji preparatu OBSIDIAN 9H+ należy powierzchnię wypolerować przy użyciu mikrofibry, aż do całkowitego usunięcia smug. Nie należy pozostawiać preparatu do wstępnego wyschnięcia. Trudne do usunięcia smugi oraz plamy można czyścić za pomocą rozpuszczalników do godziny od powstania zabrudzenia. Po upływie 2 godzin od nałożenia warstwy można nakładać kolejne. Nie zaleca się stosowania więcej niż 3 warstw.

Wstępne schnięcie powłoki trwa 2 godziny. Po tym czasie można wykonywać aplikację kolejnej warstwy. Przez najbliższe 10 godzin należy bezwzględnie chronić powłokę przed kontaktem z wilgocią.

Po 12 godzinach powłoka wykazuje wstępne utwardzenie. Pojazd można użytkować ale nie należy go myć. Opady deszczu nie wpływają na powłokę.

Po upływie 7 dni od aplikacji powłoka ulega pełnej ceramizacji (podczas której powstają mkrokryształki kwarcu). Po tym czasie można normalnie użytkować pojazd i myć go z użyciem szamponu.

Trwałość powłoki przy 1 warstwie wynosi 3 lata, przy 2 warstwach - 5 lat a przy 3 warstwach - 6 lat.

Grubość powłoki nie przekracza 2 mikrometrów, dzięki czemu jest ona całkowicie niewidoczna

Powłoka jest odporna na sól drogową, promieniowanie uv, kwaśne deszcze, czynniki chemiczne i fizyczne oraz zmiany temperatur.

Twardość powłoki w skali ołówkowej przekracza 9H. Powłoka zachowuje przy tym elastyczność i pracuje wraz z podłożem

Informacje o firmie

ITP-System Sp. z o.o.

adres: Zawidzkiej 10
miasto: 41-300 Dąbrowa Górnicza
powiat: Dąbrowa Górnicza
województwo: śląskie

telefon: 511 987 397
www: www.itp-system.pl
 
Firmy śląskie

 • PROFIDATA
  adres: 40-168 KATOWICE, ul. Klonowa 41a
  branża: Alarmy, zabezpieczenia antywłamaniowe
  Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Dzięki temu wszelkie usługi wykonywane przez naszą firmę, stoją na najwyższym poziomie. Gwarancją tego jest ponad 1000 zadowolonych klientów, a liczba ta rośnie z dnia na dzień, z każdą kolejną wykonaną usługą. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz instalacji Systemów alarmowych , systemów monitoringu , systemów przeciwpożarowych , domofonów oraz video domofonów. Firma Profidata istnieje na rynku od 1990 roku, zatrudnia. ...
 • FORMES Sp. z o.o.
  adres: 42-274 KONOPISKA, ul. Spółdzielcza 2
  branża: Prod. wyr. z gumy i tworzyw sztucznych
  Formes - akcesoria łazienkowe i wyposażenie łazienek - producent. Meble łazienkowe, baterie łazienkowe, dozowniki do mydła, maty brodzikowe, dywaniki łazienkowe, lustra łazienkowe, dodatki do łazienkowe. Przetwórstwo tworzyw sztucznych.
 • DWT GROUP Auto Centrum - auto serwis / części / oleje
  adres: 41-711 Ruda Śląska, ul. Pionierów 31
  branża: Motoryzacja, akcesoria, usługi motoryzacyjne
  W naszym AUTO CENTRUM zajmujemy się mechaniką samochodową wszystkich marek. Posiadamy szeroki asortyment części, olejów oraz akcesoriów samochodowych i przemysłowe. W skład naszej oferty wchodzą: Oleje silnikowe Oleje przemysłowe Oleje hydrauliczne Oleje przekładniowe Smary Filtr oleju Filtr paliwa Filtr przeciwpyłkowe Płyn do chłodnic Płyn do spryskiwaczy Płyny eksploatacyjne Koncentraty płynów Części. ...
 • PROFIDATA
  adres: 40-168 KATOWICE, ul. Klonowa 41a
  branża: Alarmy, zabezpieczenia antywłamaniowe
  Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Dzięki temu wszelkie usługi wykonywane przez naszą firmę, stoją na najwyższym poziomie. Gwarancją tego jest ponad 1000 zadowolonych klientów, a liczba ta rośnie z dnia na dzień, z każdą kolejną wykonaną usługą. Specjalizujemy się w projektowaniu oraz instalacji Systemów alarmowych , systemów monitoringu , systemów przeciwpożarowych , domofonów oraz video domofonów. Firma Profidata istnieje na rynku od 1990 roku, zatrudnia. ...
 • BALKART producent artykułów promocyjnych i reklamowych
  adres: 42-200 CZĘSTOCHOWA, ul. Michałowskiego 17
  branża: Reklama i marketing
  BALKART - producent z ponad 30-letnim doświadczeniem oferuje artykuły promocyjne i reklamowe: medale, statuetki, breloki, otwieracze, metalowe znaczki z logo - pinsy. Główny profil produkcji obejmuje wyroby na zlecenie, według wzorów projektowanych dla klienta. W ofercie firmy znajdziecie Państwo również wzory uniwersalne przygotowane w autorskiej pracowni projektowej m.in. statuetki na każdą okazję, breloki hotelowe, medale z wieńcami oraz medale myśliwskie. Hurtowników. ...

Firmy z branży Chemia

 • PWRiI REMZAP Sp. z o.o.
  adres: 24-110 PUŁAWY, ul. Ignacego Mościckiego 12
  Przedsiębiorstwo Wykonawstwa Remontów i Inwestycji Remzap Sp. z o. o. datuje swoją historię na rok 1962, kiedy to powołany został Samodzielny Oddział Wykonawstwa Inwestycji przy Zakładach Azotowych PUŁAWY w Puławach. Znany pod skrótem SOWI Oddział prowadził działalność inwestycyjną i remontową na rzecz Zakładów Azotowych PUŁAWY do roku 1976 kiedy to nastąpiło przekształcenie w Zakład Wykonawstwa Remontów i Inwestycji. Przemiany gospodarcze lat 90-tych oraz. ...
 • Kleen-purgatis
  adres: 70-651 Szczecin, Władysława IV 1
  Przedsiębiorstwo Kleen-Purgatis to znany producent środków czystości. Ma już przeszło 120 lat doświadczenia. Jego przedstawicielem w naszym kraju jest Polor. W ofercie firmy Kleen-Purgatis odnajdziecie Państwo, np. odkurzacze, specjalistyczne środki czyszczące oraz produkty przeznaczone do pralni. Dzięki firmie Kleen-Purgatis będziecie mogli utrzymać Państwo estetykę swojego otoczenia. Z naszą firmą stworzycie Państwo też dostosowany do indywidualnych potrzeb plan higieny.. ...
 • EURO-CHEMIA Michał Jastrzębski
  adres: 32-500 Chrzanów, Szarych Szeregów 4a/36
  Firma EURO-CHEMIA zajmuje się sprzedażą niemieckiej chemii technicznej (aerozole Euro-lock), narzędzi (Gedore , KS TOOLS i inne), chemii budowlanej SIKA oraz artykułów BHP. Produkty EURO-CHEMIA są stale testowane i ulepszane przez co do Państwa rąk trafiają produkty o najwyższej jakości. Nasze produkty mają różnorodne zastosowania, przez co różnią się: twardością, czasem schnięcia, giętkością i odpornością na temperatury. Zastosowanie produktów EURO-CHEMIA: -. ...
 • ProElite Chemical Company
  adres: 98-100 Łask, ul. Armii Ludowej 65
  Proelite do europejska firma zajmująca się produkcją m.in. płynów do mycia samochodów, podłóg, warsztatów, sanitariatów, środków do mycia bezdotykowego, pian aktywnych, wosków oraz kosmetyków samochodowych czy też środków biurowych. Ogromny wachlarz produktów najwyższej jakości pozwoli na podjęcie najlepszej dezycji. Wszystkie produkty posiadaja certyfikat ISO, produkowane sa w zgodzie z przyrodą. Zapraszamy !
 • PGR Proeko utylizacja odpadów
  adres: 05-119 Legionowo, http://www.pgrproeko.pl/
  Polska Grupa Recyklingu Proeko, zaistniała z myślą o narastającym zapotrzebowaniu na wytrawne marki, które zaświadczają zaawansowane usługi recyklingowe z obszaru utylizacji odrzutów chemicznych i industrialnych odrzutów niebezpiecznych. Dlatego, iżby spełnić potrzeby rynku, uformowaliśmy jednostkę, której najważniejszym aspektem jest profesjonalna gospodarka odpadami odrzutów, w tym także tych niebezpiecznych. Jak wiadomo niepoprawnie zutylizowane odrzuty niebezpieczne mogą. ...