Jesteś tutaj: Strona główna » Chemia » ITP-System Sp. z o.o. » katalog produktów
 
 

Katalog produktów i usług firmy ITP-System Sp. z o.o.

Powłoka ceramiczna 9H do karoserii samochodowej

Nowej generacji powłoka ceramiczna OBSIDIAN 9H+ łączy doskonałe właściwości ochronne z elastycznością. Dzięki temu powłoka nie jest narażona na powstawanie mikrospękań spowodowanych rozszerzalnością cieplną karoserii, która pracuje wraz ze zmianami temperatury. Skutkiem tego jest wieloletnia ochrona karoserii przed zarysowaniami, oksydacją, korozją, kwaśnymi deszczami i chemikaliami.

Powłoka po nałożeniu na powierzchnię ulega pełnej ceramizacji, wytwarzając powłokę nanokompozytową o grubości nie przekraczającej 2 mikrometrów.

Powłokę OBSIDIAN 9H+ należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wolne od zabrudzeń. W tym celu należy dokładnie umyć powierzchnię karoserii i szyb oraz obficie spłukać wodą w celu usunięcia resztek detergentu. W tym celu zaleca się stosowanie szamponu oraz piany aktywnej. Uporczywe zabrudzenia należy usuwać przy pomocy glinki detailingowej. Nie stosować szamponów z woskiem.

Umyte powierzchnie należy odtłuścić przy pomocy alkoholu izopropylowego i dokładnie osuszyć. Obecność wilgoci i zabrudzeń drastycznie obniża trwałość powłoki, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do powstania trwałych smug i zmatowień na powierzchni karoserii i szyb. W przypadku wykrycia zabrudzeń, należy powtórzyć czyszczenie i odtłuszczanie.

Powłokę należy nakładać przy pomocy aplikatora okrężnymi ruchami. Jednorazowo nakładać powłokę na powierzchni nieprzekraczającej 30x30 cm. Nigdy nie nakładaj powłoki OBSIDIAN 9H+ na rozgrzane powierzchnie ani w pełnym słońcu! Powłokę można również stosować na szyby i lusterka. Przed nakładaniem powłoki należy wykonać opcjonalnie korektę lakieru.

Po aplikacji preparatu OBSIDIAN 9H+ należy powierzchnię wypolerować przy użyciu mikrofibry, aż do całkowitego usunięcia smug. Nie należy pozostawiać preparatu do wstępnego wyschnięcia. Trudne do usunięcia smugi oraz plamy można czyścić za pomocą rozpuszczalników do godziny od powstania zabrudzenia. Po upływie 2 godzin od nałożenia warstwy można nakładać kolejne. Nie zaleca się stosowania więcej niż 3 warstw.

Wstępne schnięcie powłoki trwa 2 godziny. Po tym czasie można wykonywać aplikację kolejnej warstwy. Przez najbliższe 10 godzin należy bezwzględnie chronić powłokę przed kontaktem z wilgocią.

Po 12 godzinach powłoka wykazuje wstępne utwardzenie. Pojazd można użytkować ale nie należy go myć. Opady deszczu nie wpływają na powłokę.

Po upływie 7 dni od aplikacji powłoka ulega pełnej ceramizacji (podczas której powstają mkrokryształki kwarcu). Po tym czasie można normalnie użytkować pojazd i myć go z użyciem szamponu.

Trwałość powłoki przy 1 warstwie wynosi 3 lata, przy 2 warstwach - 5 lat a przy 3 warstwach - 6 lat.

Grubość powłoki nie przekracza 2 mikrometrów, dzięki czemu jest ona całkowicie niewidoczna

Powłoka jest odporna na sól drogową, promieniowanie uv, kwaśne deszcze, czynniki chemiczne i fizyczne oraz zmiany temperatur.

Twardość powłoki w skali ołówkowej przekracza 9H. Powłoka zachowuje przy tym elastyczność i pracuje wraz z podłożem

Informacje o firmie

ITP-System Sp. z o.o.

adres: Zawidzkiej 10
miasto: 41-300 Dąbrowa Górnicza
powiat: Dąbrowa Górnicza
województwo: śląskie

telefon: 511 987 397
www: www.itp-system.pl
 
Firmy śląskie

 • Adwokat Gliwice - ktt-adwokat.pl
  adres: 44-100 Gliwice, Górnych Wałów 52/5
  branża: Prawo, kancelarie i radcy prawni
  Do kontaktu z Kancelarią Adwokacką Adwokat Katarzyny Tomczak-Trochimiuk, która swoją siedzibę ma w Gliwicach przy ulicy Górnych Wałów 52/5 zapraszamy klientów zainteresowanych poradami prawnymi, opiniami oraz reprezentowaniem ich na drodze postępowania sądowego lub przed organami administracji publicznej czy samorządowej. Produkty i usługi: - usługi prawne Gliwice - prawo rodzinne - prawo spadkowe - prawo własności i zobowiązań
 • HMC Systemy Teleinformatyczne Helena Czempisz
  adres: 43-100 TYCHY, ul. Budowlanych 47
  branża: Handel detal. za wyjątkiem sprzedaży poj. mech. i motocykli; naprawy art. AGD
  Wykonujemy kompleksowe instalacje tzw inteligentnego budynku - instalacje elektryczne - sieci komputerowe - centrale telefoniczne - systemy alarmowe - telewizja dozorowa - kontrola dostępu
 • AZET-FLEX
  adres: 41-100 Gliwice, ul.Toruńska 27
  branża: Reklama i marketing
  Firma Azet-Flex z siedzibą w Gliwicach została założona w 1994 roku i od tego czasu działa w sektorze reklam wizualnych. Działalność naszej firmy ukierunkowana jest dwutorowo, na: - handel hurtowy i detaliczny artykułami do produkcji reklam, - produkcję reklam wizualnych ze szczególnym uwzględnieniem reklamy przestrzennej do czego predysponuje nas wieloletnie doświadczenie i posiadany przez nas park maszynowy. Usługi w zakresie reklamy wizualnej, reklama świetlna, litery. ...
 • GLOBAL PRINT
  adres: 43- 30 Bielsko- Biała, ul. Komorowicka 64
  branża: Pozostała działalność usługowa
  Jesteśmy drukarnią zajmującą się drukiem cyfrowym i offsetowym oraz przygotowaniem do druku. W naszej ofercie znajdą państwo również tworzenie i wykańczanie projektów reklamowych. Oferujemy wykonywanie zamówień na każdym rodzaju papieru oraz elementy wykończeniowe takie jak zszywanie, falcowanie, oprawa miękka, twarda, klejona. Zadowolenie klientów jest dla nas najważniejsze, dlatego oferujemy dogodne terminy płatności oraz możliwość uczestniczenia w procesie. ...
 • ISK Sp. z o.o.
  adres: 42-200 CZĘSTOCHOWA, ul. Boya-Żeleńskiego 12/14
  branża: Komputery, oprogramowanie, akcesoria
  Świadczymy usługi z zakresu doradztwa biznesowego, rozwiązań informatycznych oraz outsourcingu. Dostarczamy naszym Klientom kompleksowe usługi doradcze, pamiętając, że drogą do osiągania celów przedsiębiorstwa jest przede wszystkim zrównoważona organizacja, nowoczesne narzędzia informatyczne i skuteczność. Najważniejszym celem ISK jest zapewnienie Klientom wysoce zawansowanych rozwiązań i eksperckiej wiedzy, tak aby ich firmy osiągały nowy, wyższy poziom rozwoju. . ...

Firmy z branży Chemia

 • MYJO.PL - środki czystości i chema gospodarcza
  adres: 92-230 Łódź, Piłsudskiego 142/3U
  Sklep internetowy z profesjonalną chemią oraz środkami czystości. Sklep stacjonarny znajduje się pod adresem: Al. Piłsudskiego 142, 92-230 Łódź Oferujemy: - mopy obrotowe; - mopy płaski; - sprzęt do sprzątania; - miotły; - chemię gospodarczą; - chemię przemysłową; - chemię profesjonalną; - wózki do sprzątania; - wiele innych..
 • Hurtownia Gospodarczo-Przemysłowa "PAWEŁEK" Paweł Gawęda
  adres: 32-700 Bochnia, ul Św. Urbana 45, nasz sklep: Krakowskie Przedmieście 3
  Oferujemy pełną paletę chemii z Niemiec, proszki do prania, płyny do prania, żele do prania, koncentraty do podług, koncentraty do mycia naczyń, pasty BHP, itd, w ofercie pełna gama środków do sprzątania domów i nie tylko... Oferujemy atrakcyjne rabaty przy większych zamówieniach. Zapraszamy do współpracy...
 • Sklep internetowy 4cleaner.eu
  adres: 34-400 Nowy Targ, Ogrodowa 48A
  4cleaner.eu jest nowym na rynku sklepem internetowym oferującym głównie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji pojazdów. Mamy świadomość, iż dla każdego użytkownika samochód jest przedmiotem ważnym i mając to na względzie świadczymy usługi na najwyższym poziomie. Naszą ofertę kierujemy zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i do przedsiębiorców zajmujących się, na co dzień kosmetyką samochodową. Jako młoda firma jesteśmy zdeterminowania do odniesienia sukcesu na. ...
 • F.H.U Lapis
  adres: 25-441 Kielce, Grottgera 20
  Lider sprzedaży chemii samochodowej przeznaczonej dla myjni, kosmetyków, pokrowców, artykułów ściernych i lakierniczych na terenie województwa świętokrzyskiego. Ponadto firma zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną chemii kamieniarskiej przeznaczonej do renowacji i pielęgnacji powierzchni kamiennych i bruku. Zapraszamy do naszych sklepów internetowych życząc udanych zakupów.
 • SZCZOTECZKA-ELEKTRYCZNA.EDU.PL
  adres: 00-001 Warszawa, -
  Marzysz o śnieżnobiałych zębach? Twoje zęby są przebarwione nawykami żywieniowymi czy nieodpowiednią higieną jamy ustnej? Mamy na to sprawdzone sposoby! Na naszej stronie znajdziesz ranking środków wybielających zęby, spośród których możesz wybrać te, które najbardziej Ci odpowiadają. Nie brakuje różnych porad, ciekawostek czy przydanych artykułów. Zapraszamy.