Jesteś tutaj: Strona główna » Chemia » ITP-System Sp. z o.o. » katalog produktów
 
 

Katalog produktów i usług firmy ITP-System Sp. z o.o.

Powłoka ceramiczna 9H do karoserii samochodowej

Nowej generacji powłoka ceramiczna OBSIDIAN 9H+ łączy doskonałe właściwości ochronne z elastycznością. Dzięki temu powłoka nie jest narażona na powstawanie mikrospękań spowodowanych rozszerzalnością cieplną karoserii, która pracuje wraz ze zmianami temperatury. Skutkiem tego jest wieloletnia ochrona karoserii przed zarysowaniami, oksydacją, korozją, kwaśnymi deszczami i chemikaliami.

Powłoka po nałożeniu na powierzchnię ulega pełnej ceramizacji, wytwarzając powłokę nanokompozytową o grubości nie przekraczającej 2 mikrometrów.

Powłokę OBSIDIAN 9H+ należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wolne od zabrudzeń. W tym celu należy dokładnie umyć powierzchnię karoserii i szyb oraz obficie spłukać wodą w celu usunięcia resztek detergentu. W tym celu zaleca się stosowanie szamponu oraz piany aktywnej. Uporczywe zabrudzenia należy usuwać przy pomocy glinki detailingowej. Nie stosować szamponów z woskiem.

Umyte powierzchnie należy odtłuścić przy pomocy alkoholu izopropylowego i dokładnie osuszyć. Obecność wilgoci i zabrudzeń drastycznie obniża trwałość powłoki, a w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do powstania trwałych smug i zmatowień na powierzchni karoserii i szyb. W przypadku wykrycia zabrudzeń, należy powtórzyć czyszczenie i odtłuszczanie.

Powłokę należy nakładać przy pomocy aplikatora okrężnymi ruchami. Jednorazowo nakładać powłokę na powierzchni nieprzekraczającej 30x30 cm. Nigdy nie nakładaj powłoki OBSIDIAN 9H+ na rozgrzane powierzchnie ani w pełnym słońcu! Powłokę można również stosować na szyby i lusterka. Przed nakładaniem powłoki należy wykonać opcjonalnie korektę lakieru.

Po aplikacji preparatu OBSIDIAN 9H+ należy powierzchnię wypolerować przy użyciu mikrofibry, aż do całkowitego usunięcia smug. Nie należy pozostawiać preparatu do wstępnego wyschnięcia. Trudne do usunięcia smugi oraz plamy można czyścić za pomocą rozpuszczalników do godziny od powstania zabrudzenia. Po upływie 2 godzin od nałożenia warstwy można nakładać kolejne. Nie zaleca się stosowania więcej niż 3 warstw.

Wstępne schnięcie powłoki trwa 2 godziny. Po tym czasie można wykonywać aplikację kolejnej warstwy. Przez najbliższe 10 godzin należy bezwzględnie chronić powłokę przed kontaktem z wilgocią.

Po 12 godzinach powłoka wykazuje wstępne utwardzenie. Pojazd można użytkować ale nie należy go myć. Opady deszczu nie wpływają na powłokę.

Po upływie 7 dni od aplikacji powłoka ulega pełnej ceramizacji (podczas której powstają mkrokryształki kwarcu). Po tym czasie można normalnie użytkować pojazd i myć go z użyciem szamponu.

Trwałość powłoki przy 1 warstwie wynosi 3 lata, przy 2 warstwach - 5 lat a przy 3 warstwach - 6 lat.

Grubość powłoki nie przekracza 2 mikrometrów, dzięki czemu jest ona całkowicie niewidoczna

Powłoka jest odporna na sól drogową, promieniowanie uv, kwaśne deszcze, czynniki chemiczne i fizyczne oraz zmiany temperatur.

Twardość powłoki w skali ołówkowej przekracza 9H. Powłoka zachowuje przy tym elastyczność i pracuje wraz z podłożem

Informacje o firmie

ITP-System Sp. z o.o.

adres: Zawidzkiej 10
miasto: 41-300 Dąbrowa Górnicza
powiat: Dąbrowa Górnicza
województwo: śląskie

telefon: 511 987 397
www: www.itp-system.pl
 
Firmy śląskie

 • LASEL Sp. z o.o.
  adres: 44-203 RYBNIK, ul. Mikołowska 77
  branża: Handel hurt. i komisowy za wyjątkiem handlu pojazdami mechanicznymi i motocykl.
  Firma lasel jest regionalnym przedstawicielem Husqvqrna, Karcher, Honda, Kubota. Posiada autoryzowany serwis gwarancyjny produktów w/w firm. Ponaddto specjalizuje się w dostawach maszyn komunalnych do pielegnacji terenów zielonych, techniki kompostowania, odsnieżania i utrzymania dróg. Firma Lasel jest znaczącym eksporterem drewna i wyrobów drewnianych.
 • EUROFIRANY B.B. Choczyńscy Sp.j.
  adres: 34-300 ŻYWIEC, ul. Sienkiewicza 81
  branża: Handel hurt. i komisowy za wyjątkiem handlu pojazdami mechanicznymi i motocykl.
  Firma Eurofirany z siedzibą w Żywcu istnieje na rynku polskim od 1991 roku. Jesteśmy największym importerem firan i
 • Meiser Polska Sp. z o.o.
  adres: 44-203 Rybnik, ul. Przemysłowa 3
  branża: Handel hurt. i komisowy za wyjątkiem handlu pojazdami mechanicznymi i motocykl.
  Firma Meiser Polska Sp. z o.o. istnieje na rynku Polskim od 2001 roku i należy do Grupy Firmy Meiser jednego z najwiekszych producentów krat pomostowych, działajacego na rynku europejskim od 1956 roku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo największy asortyment krat pomostowych, fasadowych, regałowych, żaluzjowych, stopni schodowych, wyrobów pochodnych z krat oraz szeroki asortyment profili blachowych, gotowych schodów oraz taśm ocynkowanych. Wszystkie proponowane produkty z. ...
 • AZET-FLEX
  adres: 41-100 Gliwice, ul.Toruńska 27
  branża: Reklama i marketing
  Firma Azet-Flex z siedzibą w Gliwicach została założona w 1994 roku i od tego czasu działa w sektorze reklam wizualnych. Działalność naszej firmy ukierunkowana jest dwutorowo, na: - handel hurtowy i detaliczny artykułami do produkcji reklam, - produkcję reklam wizualnych ze szczególnym uwzględnieniem reklamy przestrzennej do czego predysponuje nas wieloletnie doświadczenie i posiadany przez nas park maszynowy. Usługi w zakresie reklamy wizualnej, reklama świetlna, litery. ...
 • P. H. "PASCAL" Sp.J.
  adres: 43-100 TYCHY, ul. Cielmicka 39
  branża: Pneumatyka, sprężarki, kompresory
  PASCAL istnieje od 1992 roku. Od początku swej działalności importujemy kompresory z firmy FIAC srl, której od paru lat jesteśmy przedstawicielem na rynku polskim. Nasza rola nie ogranicza się tylko do sprzedaży: służymy pomocą i doradztwem przy rozwiązywaniu technicznych problemów związanych z pneumatyką, projektujemy wykonujemy kompletne sprężarkownie, prowadzimy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Współpracujemy z wieloma sklepami i hurtowniami na terenie całego kraju, a. ...

Firmy z branży Chemia

 • RG LIDER IMPORT EXPORT Małgorzata Guzowska
  adres: 15-244 Białystok, ul. Żwirki i Wigury 26
  Posiadamy bogate ponad 20 - letnie doświadczenie w sprzedaży art. pirotechnicznych i przy organizowaniu pokazów sztucznych ogni. Specjalizujemy się w wykonywaniu pokazów sztucznych ogni. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu i profesjonalizmowi wykonywane przez nas pokazy satysfakcjonują naszych klientów. Wykonujemy pokazy na największych imprezach w kraju używając sprzętu najwyższej klasy. Każda impreza to indywidualne ustalenia uwzględniające: ukształtowanie terenu,. ...
 • TORAED Chemical spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  adres: 59-216 Jaskowice Legnickie, 58A
  Producent tynków i farb wewnętrznych i zewnętrznych, dystrybucja narzędzi tynkarskich. Produkujemy i sprzedajemy różnego rodzaju materiały wykończeniowe takie jak: werniks stiuk tynk klasyczny baranek tynk klasyczny kornik trawertyn Farby elewacyjne i do wnętrz - bogata paleta kolorów
 • MACHEM sp. z o.o.
  adres: 56-100 Wołów, ul Witosa 1
  Machem to renomowany producent i dystrybutor chemii specjalistycznej. W naszej ofercie znajdziesz między innymi płyny oparte na glikolu, solanki, odkamieniacze, środki czyszczące, środki myjące oraz inhibitory korozji. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie mogą Państwo poznać całość naszej oferty chemii specjalistycznej i surowców.
 • "AGENCJA HOLD-TRADE" TOMASZ JELLINEK, JERZY JUNKA
  adres: 90-453 ŁÓDŹ, ul. Radwańska 16, lok.8
  Witamy na stronie internetowej Agencji Hold-Trade. Jesteśmy przedstawicielstwem firm zagranicznych. Od 1989 reprezentujemy na rynku polskim czołowych producentów maszyn włókienniczych. W ofercie posiadamy również środki chemiczne dla przemysłu włókienniczego oraz włókna chemiczne. Gwarantujemy wysoką jakość obsługi oraz profesjonalne doradztwo. Zapraszamy do współpracy.
 • Standom Sp. z o.o.
  adres: 50-354 Wrocław, M. Reja 16a
  Jesteśmy głęboko przekonani o tym, że jako firma Standom Group mamy wszystko, co jest Państwu niezbędne z zakresu chemii budowlanej, którą dostarczamy od ćwierć wieku. Na tym nasza oferta jednak się nie kończy, ponieważ możemy Wam też zaproponować drzwi harmonijkowe czy inne produkty wchodzące w skład tapicerki drzwiowej. Usługi i produkty: - Farba hydrofobowa - Farba wodoodporna - Lakiery akrylowe - Farba grzybobójcza - Farba grzybobójcza - Chemia budowlana